منوی دسته بندی

ام دی اف

ام دی اف یا MDF مخفف عبارت Medium Density Fibreboard به معنی «تخته فیبر با چگالی (دانسیته، تراکم) متوسط» است که  در واقع نوعی فرآورده چوبی به صورت فلت و یا تخته  محسوب می‌شود و در وسایلی مانند سرویس خواب و کابینت آشپزخانه  و انواع دکوراسیون داخلی به کار برده می‌شود. تخته ام دی اف با هر تراکمی، از رشته  فیبر چوبی ساخته می‌شود که در واقع ترکیبی از تکه‌های ریز چوب نرم و چوب سخت هستند. این ترکیب با مقداری رزین  ائره فورمالدئید و موم مانند پارافین مخلوط شده و در معرض گرما به هم فشرده می‌شود (پرس می‌شوند) تا تخته فیبر ام دی اف  بدست آید. این تعریف تخته فیبر در عبارت Medium Density Fibreboard یا همان ام دی اف  بود.

ام دی اف اشکال مختلفی دارد که هر کدام کاربردهای متفاوتی در صنایع دارند. تقریبا هر آنچه به وسیله‌ی چوب طبیعی ساخته می‌شد، با این متریال نیز قابلیت ساخت دارد. یکی از متداول‌ترین کاربردهای ام دی اف، ساخت کابینت آشپزخانه و یونیت کابینت است که به راستی انقلاب بزرگی در صنعت کابینت و کمد دیواری به وجود آورده است. همان طور که احتمالا می‌دانید، اسکلت و بدنه‌ی اکثر مدل های کابینت آشپزخانه از ورق ام دی اف سفید صابونی یا رنگی ساخته شده است.

به غیر از کاربرد در آشپزخانه و کابینت‌ها، از ورق ام دی اف در دکور و دیزاین فروشگاه‌ها، در ساخت انواع لوازم چوبی مانند میز، سرویس خواب، بوفه و دکوریجات استفاده می‌شود. حتی از نمونه‌های دیگر آن با خصوصیات خاص، در ساخت پارکت و کف‌پوش و نمای ساختمان‌ها نیز استفاده می‌شود. خصوصیات قابل توجه MDF باعث شده این محصول نقش پررنگی در زندگی امروز ما داشته باشد و ساخت بسیاری از مصنوعات زندگی ما وابسته به آن باشد.

تماس با مشاورین فروش ماهان ام دی اف:

شماره ۱: ۰۹۱۲۰۹۵۲۴۷۶

شماره ۲: ۰۹۱۴۴۹۷۶۸۱۹

شماره ۳: ۰۹۱۹۸۶۵۲۶۳۱